A képzés menete

1. szemeszter: 2017. augusztus – 2018. január

  • 2017. augusztus 24-27 nyitó tábor, Legénd - biodinamikus gazdaság
  • 2017. október 6-8. Solymár
  • 2017. november 3-5. Solymár
  • 2017. december 1-3. Solymár
  • 2018. január 12-14. Solymár

2. szemeszter: 2018. február – 2018. június

  • 2018. február 9-11. Solymár
  • 2018. március 9-11. Solymár
  • 2018. április 6-8. Solymár
  • 2018. május 11-13. Solymár
  • 2018. június 8-10. Solymár

3. szemeszter: 2018. augusztus – 2019. január

  • 4. szemeszter: 2019. február – 2019. június
  • 5. szemeszter 2019. augusztus – 2020. december
  • 6. szemeszter: 2020. február – 2020. június

Az egyes képzési egységek (hétvégék) időtartama:

Péntek

    15.30 - 21.00h     

Szombat

    09.00 - 20.30h   

Vasárnap

    09.00 - 13.30h

A képzési egységek szerkezete:

Program   

Helyszín Waldorf iskola Solymár
Dátum Hónap utolsó hétvégéje
Fődocens  Fiziológia, patológia
Téma   
Tanulmányozott irodalom GA 27 fejezet

Péntek – Gondolkodás-Észlelés

15.30– 16.30 Összehangolódás Ének vagy dobolás Pozsgai Attila/Virág Tibor
16.30 - 17.30 Bevezetés a hétvége témájába Előadás – Fiziológia Fődocens
17.30 - 17.45 Szünet    
17.45 - 18.45 Irodalom feldolgozása Módszertani bevezető Fődocens
    Kiscsoportos munka  
18.45 - 19.30 Vacsora    
19.30-20.30 Bevezetés a hétvége témájába Előadás – Patológia Fődocens

Szombat - Érzés-Együttérzés

09.00 - 10.15 Természetismeret/Gyógyszerkészítés    
10.15 - 10.30 Szünet    
10.30 – 11.00 Irodalom feldolgozása Összefoglalás Fődocens
11.00 - 11.15 Szünet    
11.15 - 12.45 Páciens bemutatása Bemutatás, anamnézis, vizsgálat Hallgatók
12.45 – 14.15 Ebéd    
14.15 – 15.30 Művészeti terápia A és B csoport Vezető terapeuta
  Gyógyeuritmia / Külső beavatkozások A és B csoport Vezető terapeuta
  Alumni munka C csoport Fődocens
15.30 – 15.45 Szünet    
15.45 – 17.15 Páciens szisztematikus megbeszélése (Patológia, gyógyulási igény) Kiscsoportok, Plénum Fődocens
17.15 – 17.30 Szünet    
17.30 – 18.45 Művészeti terápia A és B csoport Vezető terapeuta
  Gyógyeuritmia / Külső beavatkozások A és B csoport Vezető terapeuta
  Alumni munka C csoport Fődocens
18.45 – 19.30 Vacsora    
19.30 – 20.30 Előadás vagy terápiás kolloquium   Fődocens
  Kérdések megbeszélése    

Vasárnap – Akarat-kezelés  

09.00 – 10.00 Mozgás Bothmer gimnasztika Karkus Ottó/ Papp Ágnes
10.00 - 10.30 Szünet/Átjövetel    
10.30 – 11.45 Páciens - A terápia kidolgozása Kiscsoportok, Plénum Fődocens
11.45 - 12.15 Szünet    
12.15 - 13.15 Előadás A betegségkép típusos kezelése, gyógyszerismeret Fődocens
13.15 – 13.30 Lezárás/Evaluáció