A képzés menete

1. szemeszter: 2017. augusztus – 2018. január

  • 2017. augusztus 24-27 nyitó tábor, Legénd - biodinamikus gazdaság
  • 2017. október 6-8. Solymár
  • 2017. november 3-5. Solymár
  • 2017. december 1-3. Solymár
  • 2018. január 12-14. Solymár

2. szemeszter: 2018. február – 2018. június

  • 2018. február 9-11. Solymár
  • 2018. március 2-4. Solymár
  • 2018. április 13-15. Solymár
  • 2018. május 11-13. Solymár
  • 2018. június 15-17. Solymár

3. szemeszter: 2018. augusztus – 2019. január

  • 2018. augusztus 23-26.  Tábor
  • 2018. szeptember 28-30 Solymár
  • 2018. október 19-21. Solymár
  • 2018. november 16-18. Solymár
  • 2018. december 14-16 Solymár
  • 2019. január 11-13 Solymár

4. szemeszter: 2019. február – 2019. június

  • 2019. február 8-10. Solymár
  • 2019. március 8-10. Solymár
  • 2019. április 5-7. Solymár
  • 2019. május 10-12. Solymár
  • 2019. június 30 - júlis 6. Nyílt tanulmányi út a Stuttgart és Dornach környéki antropozófus intézményekbe

5. szemeszter: 2019. augusztus - 2019. december

  • 2019. augusztus 22-25. Legénd - Tábor  / endokrinológia
  • 2019. október 18-20. Solymár    / gyermekgyógyászat
  • 2019. november 15-17. Solymár   / reumatológia
  • 2019. december 13-15.   Solymár / pulmonológia

6. szemeszter: 2020. január - 2020. június

  • 2020. január 24-31. A hét fém és a hozzájuk tartozó mesék; 100 éves az antropozófus gyógyászat, nyílt műhelyhét Albert Schmidli-vel
  • 2020. február 21-23. Solymár / nefrológia
  • 2020  március  Pécs, vizsga
  • 2020. április 24-26. Solymár / nőgyógyászat
  • 2020. május 22-24. Solymár / orvosok és lelkipásztorok együttműködése
  • 2020. június 26-28.  Solymár / záró hétvége

Az egyes képzési egységek (hétvégék) időtartama:

Péntek

    15.30 - 21.00h     

Szombat

    09.00 - 20.30h   

Vasárnap

    09.00 - 13.30h

A képzési egységek szerkezete:

Program   

Helyszín Waldorf iskola Solymár
Dátum Hónap aktuális hétvégéje
Fődocens  Fiziológia, patológia
Téma   
Tanulmányozott irodalom GA 27 fejezet

Péntek – Gondolkodás-Észlelés

15.30– 16.30 Összehangolódás Ének vagy dobolás Nagy Ida/ Virág Tibor
16.30 - 17.30 Bevezetés a hétvége témájába Előadás – Fiziológia Fődocens
17.30 - 17.45 Szünet    
17.45 - 18.45 Irodalom feldolgozása Módszertani bevezető Fődocens
    Kiscsoportos munka  
18.45 - 19.30 Vacsora    
19.30-20.30 Bevezetés a hétvége témájába Előadás – Patológia Fődocens

Szombat - Érzés-Együttérzés

09.00 - 10.15 Természetismeret/Gyógyszerkészítés    
10.15 - 10.30 Szünet    
10.30 – 11.00 Irodalom feldolgozása Összefoglalás Fődocens
11.00 - 11.15 Szünet    
11.15 - 12.45 Páciens bemutatása Bemutatás, anamnézis, vizsgálat Hallgatók
12.45 – 14.15 Ebéd    
14.15 – 15.30 Művészeti terápia A és B csoport Vezető terapeuta
  Gyógyeuritmia / Külső beavatkozások A és B csoport Vezető terapeuta
  Alumni munka C csoport Fődocens
15.30 – 15.45 Szünet    
15.45 – 17.15 Páciens szisztematikus megbeszélése (Patológia, gyógyulási igény) Kiscsoportok, Plénum Fődocens
17.15 – 17.30 Szünet    
17.30 – 18.45 Művészeti terápia A és B csoport Vezető terapeuta
  Gyógyeuritmia / Külső beavatkozások A és B csoport Vezető terapeuta
  Alumni munka C csoport Fődocens
18.45 – 19.30 Vacsora    
19.30 – 20.30 Előadás vagy terápiás kolloquium   Fődocens
  Kérdések megbeszélése    

Vasárnap – Akarat-kezelés  

09.00 – 10.00 Mozgás Bothmer gimnasztika Karkus Ottó/ Papp Ágnes
10.00 - 10.30 Szünet/Átjövetel    
10.30 – 11.45 Páciens - A terápia kidolgozása Kiscsoportok, Plénum Fődocens
11.45 - 12.15 Szünet    
12.15 - 13.15 Előadás A betegségkép típusos kezelése, gyógyszerismeret Fődocens
13.15 – 13.30 Lezárás/Evaluáció